Jessica Alba - životopis

19. ledna 2008 v 11:37 | Janiška |  Jessica Alba
Jessica Marie Alba, jedna z nejkrásnějších hereček současného Hollywoodu, se narodila 28. 4. 1981 ve městě Pomona v Kalifornii. V mládí se s rodiči (Cathy a Mark) často stěhovala. Zprvu do Biloxi ve státě Mississippi (to byla ještě hodně malá), o tři roky později do Del Ria v Texasu. Když jí bylo devět let, usadili se v Jižní Californii.
O herectví začala snít ve dvanácti letech a tak tou dobou začala na sobě pracovat - začala si sama vařit dietní jídla (její rodiče byli silně obézní, a tak si asi uděláte sami svůj názor o tom, co vařili) a navštěvovala lekce herectví. Necelý rok na to podepsala smlouvu se svým prvním agentem, který jí sehnal epizodní roličku ve snímku Camp Nowhere. Jenže jedna z hlavních hereček nakonec od filmu odstoupila a díky stejným vlasům Jessica nakonec její roli získala. Pak se objevila ve dvou reklamách na Nintendo a J.C. Penny a natočila pár nezávislých filmů. Chvíli na to měl přijít postup do vyšší, ne-li nejvyšší herecké ligy.

Koncem roku 1994 byla angažována do jedné z hlavních rolích v seriálu DELFÍN FLIP. Ten sice nedosáhl nijak závratných kvalit, ale měl relativní úspěch u diváků. Navíc Jessice umožnil koupat se s delfíny. Potom se objevila v několika dalších, dnes již zapomenutých snímcích a v menších rolích několika seriálů (Chicago Hope a Beverly Hills 90210). V roce 1999 se objevila v menší roli ve dvou docela známých filmech - v nedoceněné romantické komedii NEPOLÍBENÁ a komediálním hororu RUKA ZABIJÁK. Potom přišel rok 2000 a první větší zlom v její kariéře.
Tehdy se zúčastnila konkurzu na hlavní roli Max ve scifi seriálu TEMNÝ ANDĚL a vyhrála. Seriál slavil velký úspěch, jednu epizodu sledovalo v průměru 10,4 milionů diváků a tak byla natočena i druhá řada. Při natáčení se navíc seznámila a chvíli na to zasnoubila (ale dva roky po zasnoubení rozešla) s Michaelem Weatherlyem. V roce 2002 dostala svou první hlavní filmovou roli v romantickém dramatu SE SLOVNÍKEM V POSTELI. V nenápadném, ale zato velmi kvalitním a exotickém filmu navíc předvedla svůj asi vůbec nejlepší výkon a za svou roli získala cenu DVD Exclusive Awards. O rok později přišel snímek, který dokázal, že Jessicu mají diváci rádi. Hudební snímek HONEY, který kritika naprosto ztrhala, si vedl velmi slušně v kinech a nakonec vydělal dvojnásobek svých nákladů. V dubnu 2005 v amerických kinech startovala adaptace kultovního comicsu SIN CITY, kde hraje po boku Bruce Willise nebo Benicia Del Tora striptérku Nancy. Avšak pro Jessicu tento snímek skončil spíše prohrou, neboť i když se kritikům velmi líbil, jedinou pihou na kráse měl být právě její nevěrohodný výkon (plus ještě zbytečné monology). Nepříliš dobře si vedla i v další adaptaci comicsu FANTASTICKÁ ČTYŘKA, kde hraje hned jednu z hlavní čtveřice - Invisible Woman. Tento film sice slavil velký úspěch v kinech (330 milionů celosvětově), ale kritici ho nemilosrdně rozdrtili a opět byl ponížen i výkon Jessicy. Údajně se příliš nevyvedl ani INTO THE BLUE, které navíc i propadlo u diváků.
Ačkoliv nás Jessica, milovnice sportu (potápění, jízda na koni a na motorce, golf) a Boba Dylana, o svých hereckých kvalitách zatím příliš nepřesvědčila (uvidíme, jak dopadne docela ambiciózní thriller Awake), jedno je jisté, a to fakt, že v současnosti patří mezi nejvyhledávanější herečky své generace a má ambice stát se jednou z největších ženských filmových hvězd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu....

Tak kolikátý si??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama